Al eerder over gehad, nog steeds zuipt de R4 Savane van mijn zwager teveel. 1 op 12 haalt ie net niet. Het is een 1991 met 1000 motor (956cc). Waar moet ik dat nou zoeken? Moet daar een andere carburateur op als een GTL of andere sproeiers misschien? Voorheen rook ie ook naar benzine, nu niet meer. Alles een keer open gehaald, nagekeken, nieuw pakkinkje ertussen, volgens mij goed afgesteld.
Hoe, wat, waar....?
Nee, nergens lekkage of zo, alles goed nagekeken, alle schroefkes nog eens gecontroleerd, boutje onderop bij sproeier goed dicht, pakkingen goed, slangetjes als nieuw, alle slangklemmen erop en goed, stinkt ook niet, ook achter bij de tank stinkt het niet, tankdop sluit mooi af, leiding helemaal gaaf, helemaal niks op aan te merken. Motor is net vandaag over de 100.000 km dus eigenlijk net ingereden.
de 1000 die in onze Trophy4 lag (en nu weer ligt overigens) heeft een Zenith 32 en zuipt daarmee ook als de neten. Belachelijk hard gaat die benzinemeternaald naar links
Honda CB550 '80, BMW 320i cabriolet '89
Nulla tenaci invia est via!
Ligt dat dan aan de carburateur of aan het motortype? Ik heb ergens gehoord dat de 1000 meer pk's heeft als de 1100. Moet/doet ie daarom zoveel meer zuipen?
Mijn ervaring is dat het verbruik erg afhangt van de rijomstandigheden. Bij lange ritten/warm weer is 1:18 mogelijk, bij korte ritten/koud weer kan het ook zomaar 1:11.5 worden.
Meer pk's is meer zuipen, het moet ergens vandaan komen, niet ?
Als alles goed is en er niks lekt, stel dan de stationair sproeier eens af op de co-meter, of controleer de hoofdsproeier(s) op slijtage.
Kan ook zijn dat je chokeklep blijft hangen.
Ken je een savannne in Leuven ? zag er vorige week een door de bocht gaan, muisgrijs.
Volgens de APK afstelling is ie extra zuinig, heel weinig CO, dus zou dat goed moeten zijn. Chokeklep staat ook mooi, beweegt ook allemaal goed.
Sproeier zit ik ook aan te denken. Er blijft trouwens weinig over. Carburateur van een 1108 erop? zou dat schelen?
R4F6GTX Automaat schreef:Carburateur van een 1108 erop? zou dat schelen?
Lijkt me inderdaad de snelste oplossing om duidelijkheid te krijgen.
Standaard zit er op de 1000 moter ook een 28if carb.
In de praktijk kan zowel een gtl als f6 benzine lucht meng apparaat, sproeiers verschillen niet zoveel.
Controle van je spruitstuk pakking en carb. voet pakking is dan ook wel handig, i.v.m. mogelijke valse lucht.
Nou, carb van een GTL erop, alle pakkingen gecontroleerd, alle slangetjes gecontroleerd, vanaf de tank, de carb zelf gecontroleerd (op lekkage), alles nog eens goed afgesteld, resultaat 1 op 11...
handrem loopt ook niet aan, andere remmen ook niet...
Ik heb ooit een 5 gtl van mijn moeder overgenomen. Die reed 1 op 10. Was helemaal niks aan te vinden. Mijn moeder had iedere monteur van de garage al helemaal gekgezeurd. Bij mij begaf de koppelijng het. Met tegenwind haalde hij maximaal 60. heb hem toen weggedaan. Je rook de koppeling eigenlijk niet. Dat was eigenlijk wel vreemd. Maar dit kan wel een hoog verbruik verklaren.