Pagina 1 van 1
electriciteit zo dood als een pier bij startpoging
Geplaatst: zo nov 26, 2006 9:43 pm
door FFrood
Net voor de keuring...... alles even nog nalopen... en dan opeens:
klik en alles is uit ! Geen kontakt lampjes meer, geen zekering kapot.
Startmotor kapot ? goeie ingebouwd: starten klik, alles weg.
spanningskabel van accu naar startmotor losgekoppeld: klik, alles weg.
Andere accu: klik, alles weg.
Het lijkt dus kortsluiting op het ongezekerde circuit: van accu naar dynamo naar kontaktslot. Auto heeft erg lang binnen stil gestaan. Maar liep gisteren nog als een wekkertje.
Herkent iemand het probleem ?
Op "gewoon" kontakt lijkt alles te functioneren, bij het omdraaien van de sleutel, "starten" ook zonder startmotor verbonden, gaat het dus fout: de accu lijkt in één keer te ontladen. (bijv. door kortsluiting) maar er vindt nergens rookontwikkeling/vuur plaats. ( ik had de brandblusser bij de hand)
gegevens: GTL juli 1984 (kreeft)
Wie oh wie ?
Geplaatst: zo nov 26, 2006 9:56 pm
door Rinootje
Spanningsregelaar is wellicht defect. Deze bevind zich op de dynamo.
Geplaatst: zo nov 26, 2006 10:22 pm
door FFrood
Ik zet morgen even een andere dynamo er op. Ik heb nog een paar liggen. Kijken of daardoor het probleem is opgelost. Ik heb nog zo'n unit liggen, maar ik probeer eerst even een die het zeker doet.
Geplaatst: zo nov 26, 2006 10:35 pm
door Jan-Geert
heb je de accupolen wel goed vast zitten?
Geplaatst: zo nov 26, 2006 10:49 pm
door Willem de Zwijger
Dat dacht ik ook, als een van de klemmen teveel weerstand heeft, hetzij door loszitten of corrsie heb je dit verschijnsel ook. Goed schoonmaken, met vet insmeren en goed vastdraaien, eens kijken wat er dan gebeurt.
Geplaatst: zo nov 26, 2006 11:16 pm
door FFrood
Nou nog even gekeken. Zit nu een andere dynamo op, waarvan ik zeker weet dat die goed is. Maar zelfde resultaat..................
Dus geen spanningsregelaar. Maar nu wel lekker een zwaardere dynamo.
Het kabeltje naar het relais (startmotor) losgemaakt.... en zie daar: geen reaktie, maar alles blijft branden.
Geplaatst: ma nov 27, 2006 12:39 am
door Rodeo-6
je startmoter maakt dus sluiting, niet het relais maar de moter zelf
Versleten koolborstels of rondsel dus

Geplaatst: ma nov 27, 2006 1:08 am
door FFrood
1 deed het, en zonder waarschuwing opgehouden.
2 deed het, en zonder waarschuwing opgehouden.
En dan op een manier zoals ik die nog nooit meemaakte.
Maar ik vrees van wel....
Oh hij maakt wel kortsluiting op het relais, denk ik.
Zal morgen met een losse accu proberen welk onderdeel er kapot is.
Normaal gaan ze langzaam kapot en helpt een flinke tik wel weer even.
Maar dit: in een keer pats weg...
Hoeisie ?
Geplaatst: ma nov 27, 2006 11:08 am
door FFrood
maandagochtend.
Vandaag een speciale sessie met mijn R4 tje georganiseerd.
Na 3 maal startmotor in en uit, om haar uit haar trance te halen, blijkt er toch meer aan de hand. Het negatiefste scenario voor ogen gehad: vastgelopen in een in een keer opbloeiend r4 leven, heb ik misschien de verkeerde woorden tegen haar gezegd ? Een speciale sessie van "aura pealing" gedaan met 'r.
Eerst dacht ik dat het trauma's waren uit het onbekende deel van haar leven. Misschien verdriet omdat ze nooit zo'n sterretje heeft gehaald ? Pijn van alle deukjes ? Ze bleek snel afgeleid, en concentratieproblemen te hebben. Haar banden zijn wel wat leeg, maar dat geeft meer grip. We hebben haar geaardheid besproken.
Na de sessie resulteert dat in een vriendelijke verzoek aan iedereen die mijn gevoelige 4 een warm hart en vonkjes toedraagt: niet meer langskomen of bellen als er aan de aarding van haar gewerkt wordt, ook niet als het de losse astrale verbinding op de versnellingsbak is die haar lichaam met haar inwendige energie aaneensluit.
Kijk in jezelf, voel jezelf, en voel de energie stromen.
Bekijk alles positief: een nieuwe keuringsafpsraak is zo gemaakt...........
Geplaatst: ma nov 27, 2006 7:27 pm
door speednut
Wou je zeggen dat je vergeten was de bout en moer van de bevestiging van de negatieve pool aan de versnellingsbak vast te draaien ?
Geplaatst: ma nov 27, 2006 10:04 pm
door FFrood
Bah wat zeg jij de dingen negatief, speednut.
Ik haat trouwens speednuts, hebben ook nog allemaal een andere maat in een 4
leren
Geplaatst: ma nov 27, 2006 10:23 pm
door RVIER
ffrood heeft gelijk dat Speednut hem wel erg hard confronteert met de gevonden oplossing.
ffrood heeft niets vergeten, hij heeft geleerd !!
Stel nu dat FFRood aan het begin van het hele gebeuren de handrem had aangetrokken (en het lampje had gebrand) dan zou hij nooit zo ver van de weg geraakt zijn.
Blijven er drie vragen over: wie heeft die kabel van de versnellingsbak losgehaald? Wanneer en waarom!
vr gr Fons
Geplaatst: ma nov 27, 2006 11:40 pm
door speednut
Ja die FFroodje weet dat wel, he FFroodje.......
Eén zweverig FFroodje was net 2 minuten bezig toen 3 maal de telefoon ging net op het moment dat hij het 4 tje voor de 5e maal nakeek, om 6 maal alle electrische spanningsvelden van 7 aansluitingen voor de 8e maal te schuren.