Pagina 1 van 2

Chassisbalken

Geplaatst: wo okt 25, 2006 11:52 pm
door 4TL
Oepserdepoeps. vandaag de balken kaalgemaakt en de narigheid bleek stukken erger dan verwacht....
't gaat om de rechterbalk (achter de remdrukverdeler)

remdrukverdelerzijde
Afbeelding

Anderzijde:
Afbeelding

Op de site van otogassie staat dat ze er met 2 man 80 uur bezig zijn geweest om 2 balken te lassen. Is dat niet een beetje heel erg overdreven?

Geplaatst: wo okt 25, 2006 11:55 pm
door tio bueno
Het is een pittig karwei. 80 uur?? wanneer ze het eraf en erop zetten van de wielophanging meenemen dan wordt het uiteraard weer een grotere klus. Maar 80 uur is inderdaad zwaar overdreven.
Zelf ben ik in m'n eentje misschien 40 uur bezig geweest. dus ja...

Geplaatst: do okt 26, 2006 7:32 am
door schoapke
geloof dat ze het tegenwoordig wel een stukje sneller doen.
wat wel scheeld is om de avond voor je begint, alle bouten en moeren alvast in te spuiten.

Geplaatst: do okt 26, 2006 9:18 am
door Le Car
Na 6xhet klusje gedaan te hebbeb doen we het nu 2,5 dag.
Wel met 2 man dus :wink:

Dan is alles weer op zijn plek incl al het bijbehorende remmen gebeuren.
Dat valt namelijk ook vaak vies tegen om los te halen.

Reken voor de eerste maal dus gerust 40 tot 50 uur.
Het gebruik van voorgevouwen profielen scheelt een dus en pak bijv gewoon nieuwe handremkabels en knip de oude gewoon door.
Het zelfde voor evt oude remslangen achter.

De profielen staan op de duiste site van de reno4-er.
Ik het ze ook op voorraad liggen in Amsterdam.

Michiel

Geplaatst: do okt 26, 2006 9:52 am
door Hanz
'Tis weer herfst... de bladeren vallen van de bomen en slaan gaten in de chassis van onze viertjes :cry:

Geplaatst: do okt 26, 2006 3:46 pm
door 4TL
Liggen die overzet plaatwerkdelen ook bij het clubmagazijn en wat kosten die dingen?

Geplaatst: do okt 26, 2006 4:56 pm
door Le Car
Liggen niet in het magazijn.

In duitsland kost een setje €82 als ze alweer leverbaar zijn.
Bij mij zijn ze 2 tientjes goedkoper. :wink:

Geplaatst: do okt 26, 2006 6:49 pm
door GijSsie
Op die plekken was die van mij ook slecht, alleen was die van mij nog ietjse beter 8) , maar is nu wel bijna helemaal gelast. Is even een beetje moeite maar het loont wel.

Hoe staat met de chassisbalken aan de zijkant onder de achterdeurtjes en op die 3 hoekjes voorin? die zijn dan wss ook doorgeroest... vrees ik :-?

Ik heb een stuk plaat gekocht en erin gelast. Plaat is niet zo heel duur, je moet alleen wel een zetbank hebben(of mogen gebruiken) en over een goede boormachine en meetgereedschap beschikken. En een lasapparaat natuurlijk :lol: .

Geplaatst: do okt 26, 2006 6:51 pm
door 4TL
Rest van de wagen is perfect.

Geplaatst: do okt 26, 2006 6:55 pm
door GijSsie
lijkt me sterk maargoed de wonderen zijn de wereld nog niet uit :D

Re: Chassisbalken

Geplaatst: do okt 26, 2006 8:02 pm
door otogazzi
4TL schreef:Oepserdepoeps. vandaag de balken kaalgemaakt en de narigheid bleek stukken erger dan verwacht....
't gaat om de rechterbalk (achter de remdrukverdeler)


Op de site van otogassie staat dat ze er met 2 man 80 uur bezig zijn geweest om 2 balken te lassen. Is dat niet een beetje heel erg overdreven?

De allereerste keer dat we het deden deden we er meerdere dagen over.
80 uur is wat ruim bemeten, maar nogmaals het was de éérste keer. en daarnaast was het geen aangenomen werk.
In middels doen we er ongeveer 2,5 dagen over (zoals michiel al zei)

En als één kant slecht is is over het algemeen de andere kant ook wel slecht (met name het stuk wat precies achter de bevestigings plaat zit.

Je ziet regelmatig achterbalken die 'gerepareerd' zijn door precies eromheen een plaatje te lassen. En dan natuurlijk ook nog gewoon op de oude balk. Dan weet je weer precies hoelaat het is. Prutswerk! En achter het gelaste plaatje is het een drama..... Dan kun het beter niet doen

enne........ het is otogazzi hoor !!! :lol: :lol: :wink:

Geplaatst: ma okt 30, 2006 3:24 am
door 4TL
Is dat plaatwerk ook nog origineel leverbaar en maakt het wat uit qua passing waar ik het koop?

Geplaatst: ma okt 30, 2006 7:51 am
door Le Car
Orgineel nooit gemaakt.
"Orgineel" is ook een ruim begrip,zelfs bij de dealer tegenwoordig.

Meeste plaatwerk komt toch van Warney,van wezel of klokerholm.

De mijne zijn iig gelijk aan die uit duitsland.

In het magazijn liggen nog wel orginele balken a €275 p/s en nog een u-vormig inlas deel.Nadell het u-deel is enkele plaat en dus slecht 0.6 tot 0.8 mm dik en dat lijkt mij onvoldoende.
De inlasdelen van mij en die in Duitsland zijn 1,5 a 1,6 mm dik.
Dat is voldoende dik als enkele plaat

Geplaatst: ma okt 30, 2006 9:56 pm
door Mustangsally
Kijk, dat is herkenbaar.

Mustang heeft op dezelfde plek een zelfde gat zitten. Maar ook bij Mustang zijn alle andere "bekende" plekke wel in goede staat.

Maar hoe kom ik aan die inzetstukken, en hoe betaal ik ze?

Vertel, vertel.....

Geplaatst: di okt 31, 2006 10:50 am
door Neeelz
pm naar Le Car, dan komt het goed.
Hij heeft ze er bij mij onder gezet: als je zag wat er aan rot, dun, slap restje plaatwerk uitkwam en wat voor stevig mooi, dik etc. nieuw stuk er weer inging, dan kun je er rustig op vertrouwen dat je die inzetstukken rustig kunt gebruiken: beter dan origineel!