Pagina 1 van 2

linker voorlamp doet het niet

Geplaatst: wo mar 01, 2006 12:39 pm
door jaapgeerts
beste mensen,

ik heb onlangs een R4 gekocht. Nu deed de linkervoorlamp het niet meer. Ik dus een nieuw lampje gekocht, maar nu krijg ik er nog steeds geen licht uit. Het lampje is wel goed.

Wie heeft een idee waar het vandaan kan komen, of hoe ik kan kijken hoe ik dit moet verhelpen?

kan het iets zijn met zekeringen ofzo? rechter voorlamp doet het wel.

Geplaatst: wo mar 01, 2006 12:46 pm
door GijSsie
de contacten even ligt opschuren :wink:

Geplaatst: wo mar 01, 2006 1:02 pm
door jaapgeerts
de contacten van het lampje? of waar het lampje ingaat? dat laatste kan je toch niet schuren?

Geplaatst: wo mar 01, 2006 1:32 pm
door Neeelz
De massa-draad van de ene koplamp zou wel eens slecht contact kunnen maken met het chassis: geen goede aarde en daardoor gaat er geen stroom lopen. Volg alle draden vanaf de koplamp, pak een fijn schuurpapiertje en overal waar de draad gekoppeld zit (hetzij aan een nieuwe draad, hetzij aan het chassis, eventjes schuren. Als dit niet werkt kan je ook even de draad doormeten, om te kijken of ie niet gebroken is, maar dat lijkt me minder waarschijnlijk. Succes
De lamphouder schuren lijtk me niet: tenzij er roest zit, maar dat kun je zo zien.

Geplaatst: wo mar 01, 2006 1:53 pm
door jbeekmann
Dikke kans dat het de aardedraad is (dat schroefje met draadjes op je binnenscherm). Doen je stadslicht en knipper het ook niet?

Geplaatst: wo mar 01, 2006 2:25 pm
door jaapgeerts
mijn knipperlicht en stadlicht doen het prima

Geplaatst: wo mar 01, 2006 2:56 pm
door brecht
heb je er al een flinke klap op gegeven?

geeft vaak prima (doch tijdelijk) resultaat

Geplaatst: wo mar 01, 2006 4:13 pm
door jbeekmann
spanningszoeker ter hand nemen...
Afbeelding

Geplaatst: wo mar 01, 2006 8:59 pm
door hankleinjan.nl
Het stekkertje naar het driepolige lampje even heen en weer bewegen misschien.

Geplaatst: zo mar 05, 2006 12:55 pm
door jaapgeerts
mensen,

ik heb het probleem nog niet kunnen vinden. De aarde is goed, omdat het groot licht het wel doet en knipper en stadslicht ook. Nu is dus het probleem:

waarom doet mijn dimlicht het niet. Het lampje is niet kapot, want die heb ik net vervangen.

Moet ik nieuwe draden gaan trekken van ... ? waar naar waar ? :( of is er een andere oplossing?

Geplaatst: zo mar 05, 2006 1:22 pm
door GijSsie
Heb je alles doorgemeten of het wel contact met elkaar maakt.... misschien een draadbreuk ergens :roll:

Geplaatst: zo mar 05, 2006 9:49 pm
door Hugo
Tijdelijk een draad tussen de linker en de rechteraansluiting leggen: zekerheid dat de lamp heel is...

Beide draden komen samen achter de schakelaar, wel via verschillende stekkers of verbindingen in de kabelboom...

Geplaatst: ma mar 06, 2006 12:09 pm
door jbeekmann
Pak nou die spanningszoeker er even bij...

Geplaatst: ma mar 06, 2006 8:24 pm
door Hugo
jbeekmann schreef:Pak nou die spanningszoeker er even bij...
-

Dat wij over een uitgebreid instrumentarium beschikken, wil nog niet zeggen dat iedereen dat heeft...

Geplaatst: di mar 07, 2006 11:16 am
door jbeekmann
Hugo schreef:
jbeekmann schreef:Pak nou die spanningszoeker er even bij...
-

Dat wij over een uitgebreid instrumentarium beschikken, wil nog niet zeggen dat iedereen dat heeft...
Joh, zo'n ding koop je bij iedere automaterielenzaak of volgens mij zelfs bouwmarkt voor minder dan een tientje!