Ik lees in dit topic (en al eens eerder in andere topics) over lijnolie. Ik kan het als brandweerman niet laten jullie even te waarschuwen. Misschien is het al bekend bij je maar lijnolie kan heel gemakkelijk brand veroorzaken.
"Met lijnzaadolie verontreinigde lappen kunnen brandgevaarlijk zijn. Als lappen of keukenpapier met lijnzaadolie op een hoop worden gelegd kan er een exotherme chemische reactie optreden, met warmteontwikkeling tot gevolg. Dit heet 'broei' en kan tot brand leiden. Er wordt daarom geadviseerd om lappen en doeken waar lijnzaadolie in zit, vlak op te hangen om de lappen te laten drogen." (bron Wikipedia)
Het is maar dat je 't weet. Het is niet overdreven want ik heb dit al twee maal in de praktijk mogen zien. Het zou toch heel erg zijn als je levenswerk in vlammen op gaat.
Jasper zijn verfkunsten
Moderators: R4F6GTX Automaat, Rik H., Mark4GTL, Nando
-
- Berichten: 2765
- Lid geworden op: ma okt 21, 2002 2:00 am
- Locatie: Diemen