welke remcilinder heb ik nodig

Moderators: R4F6GTX Automaat, Rik H., Mark4GTL, Nando

Plaats reactie
Sunra
Berichten: 64
Lid geworden op: wo mei 08, 2019 7:51 am

welke remcilinder heb ik nodig

Bericht: # 184978Bericht Sunra »

De remcilinders van mijn 1986 R4 moeten worden vervangen ( achter) ( trommelrem en Spaanse productie = Fasa)
Hoe herken ik welk type ik moet hebben Ik begrijp dat er 2 modellen zijn, 19 en 22 mm.
En bij " Rijswijk " zie ik geen remcilinders in de prijslijst Wie kan die nog leveren?
bcd Jaap
Gebruikersavatar
Bertje
Berichten: 5477
Lid geworden op: wo mei 27, 2009 12:47 am
Locatie: Eindhoven

Re: welke remcilinder heb ik nodig

Bericht: # 184980Bericht Bertje »

De twee merken die ik ken zijn Bendix en Girling. Bendix: gaatjes vd montageboutjes relatief dicht bij het centrale gat, Girling verder weg. Zie bijv https://www.franzose.de/en/Renault/R4/w ... /ANR84085/

Waar te verkrijgen: standaard auto-onderdelenwebsites zoals mijnautoonderdelen, misterauto, autodoc, etc, specialisten zoals Melun, Franzose, Renault4onderdelen.nl. Opties zat dus
Wie het kleine niet leert doet het grote verkeerd
Sunra
Berichten: 64
Lid geworden op: wo mei 08, 2019 7:51 am

Re: welke remcilinder heb ik nodig

Bericht: # 184981Bericht Sunra »

Hoi Bertje Bedankt Daar kan ik wat mee
Gebruikersavatar
Voormalig Steunpunt NO
Berichten: 1104
Lid geworden op: zo apr 28, 2002 2:00 am
Locatie: Weerdinge (Emmen)

Re: welke remcilinder heb ik nodig

Bericht: # 184983Bericht Voormalig Steunpunt NO »

In het algemeen is het zo dat de R4 met 850 motor achter is voorzien van 160 mm trommels met Bendix remcilinders van 19 mm.
De GTL en F6 zijn uitgerust met 180 mm trommels en daarbij kun je 2 types tegenkomen, Bendix en Girling met ieder remcilinders van 22,2 mm.
Maar met zo'n Spanjaard weet je het nooit, je zou daar 180 mm trommels op verwachten, maar voor hetzelfde geld zitten er 160 mm trommels op.
Ik zou zeggen : meet de trommeldiameter eens op en plaats een foto van het remsysteem bij gedemonteerde trommel.
De kenners hier zullen het dan wel herkennen of het Girling of Bendix betreft
Plaats reactie