Pagina 1 van 1

TWEEDE KAMER AKKOORD MET 2-JAARLIJKSE KEURING OLDTIMERS

Geplaatst: do okt 11, 2007 6:47 pm
door jbeekmann
TWEEDE KAMER AKKOORD MET 2-JAARLIJKSE KEURING OLDTIMERS OUDER DAN 30 JAAR EN VRIJSTELLING OLDTIMER VAN VOOR 1960

GEEN APK VOOR MOTORFIETSEN

Vandaag 10 oktober besprak de Tweede Kamer Commissie Verkeer en Waterstaat met Minister Eurlings het nieuwe apk-regime. Het debat ging vooral over de versoepeling van keuringsverplichtingen voor benzineauto's. Maar onze aandacht ging uiteraard uit naar het nieuwe APK-regime voor oldtimers. Daarvoor was brede steun! Hiermee hebben we de kroon op ons jarenlange intensieve lobbywerk kunnen zetten.
Alle partijen ging ook akkoord met het voorstel van de Minister om een versnelde procedure te gebruiken, om invoering per 1 januari 2008 mogelijk te maken.

Concreet betekent dit dat oldtimers van 30 jaar of ouder vanaf 2008 niet meer jaarlijks maar tweejaarlijks naar de APK moeten en dat oldtimers van vóór 1 januari 1960 (datum 1e toelating) geheel APK- vrijgesteld worden.

TEVENS HEEFT MINISTER EURLINGS BEVESTIGD, DAT ER GEEN APK VOOR MOTORFIETSEN KOMT.

Het nieuwe APK regime geldt niet voor bussen en taxi's, omdat die vaak intensiever worden gebruikt.

Ons argument dat oldtimers in handen zijn van liefhebbers die zelf voor goed onderhoud zorgen én weten hoe belangrijk dit is, was doorslaggevend. In 2011 zal de nieuwe APK-regeling worden geëvalueerd, om te kunnen beslissen of deze naar boven of beneden moet worden bijgesteld. Dit betekent wel dat de eigen verantwoordelijkheid van de eigenaren voor veilig gebruik van het voertuig moet worden waargemaakt. We zullen de komende tijd aan dit aspect extra aandacht besteden en rekenen op de medewerking van de clubs!

Een aantal details staat nog open, zoals het regime voor vrachtwagens (meer dan 3500 kg) ouder dan 30 jaar en de exacte invoeringsregeling.
Ook daarvan zullen we u op de hoogte houden.

Vriendelijke groet, namens het bestuur.

Bert Pronk,
Voorzitter FEHAC.

Geplaatst: do okt 11, 2007 7:44 pm
door GijSsie
leuk bericht alleen zijn alle 4jes zijn van na 1960.... of je moet een bolhoedje hebben....

Geplaatst: do okt 11, 2007 7:46 pm
door Luuthje
Eindelijk een positief nieuws uit den Haag! Ik scheet hem al 7 kleuren als er apk voor de motorfiets kwam. (geluidseisen) Groeten Luuth

Geplaatst: do okt 11, 2007 8:36 pm
door Le Car
GijSsie schreef:leuk bericht alleen zijn alle 4jes zijn van na 1960.... of je moet een bolhoedje hebben....

Het is nu 2007 hoor. (ehh) FF lezen Gijs

Geplaatst: do okt 11, 2007 9:52 pm
door Rudi
Gijs leest het goed hoor, maar een auto hebbende van voor 1978 per 1 januari a.s. is slechts om het jaar APK en Gijs bedoelt algehele onthouding APK.

Geplaatst: vr okt 12, 2007 6:40 pm
door Okido
Is de leeftijd van 30 jaar per vervaldatum keuring of per keuringsdatum. In het eerste geval gaat het vanaf 1 januari om alle auto's van 29 jaar en ouder. Die zijn bij de volgende keuringsdatum dan 30 jaar en een jaar geleden nog gekeurd.

Ik heb er namelijk één van april 1978.