Pagina 1 van 1

problemen na 15 jaar stilstand

Geplaatst: zo feb 11, 2007 9:46 pm
door mdv36
Graag wil ik weten wat voor problemen ik kan verwachten van een viertje die al 15 stilstaat ergens in een schuur.

groeten,

marcel

Geplaatst: zo feb 11, 2007 10:09 pm
door schoapke
van alleen maar een lekke band tot schroot op wielen.

Na 15 jar stilstand zullen rubbers en zo wel wat verweerd zijn. v-snaren willen ook wel eens wat minder worden en de olie zal ook wel aan verversing toe zijn. Maar het zal niet de eerste keer zijn dat je al die dingen rustig thuis kan vervangen na een prettige rit van laten we zeggen Zuid Frankrijk tot Noord Groningen

Geplaatst: zo feb 11, 2007 10:57 pm
door brecht
Hangt enorm af van de conditie van de schuur en het weer erbuiten lijkt me. Iets wat bij mij in de loods te lang stilstaat zal onherroepelijk aan vocht ten onder gaan, maar bij een mooi edroge schuur gaat bovenstaande positieve verhaal wel op denk ik.

Ook de conditie van de auto toen die stilgezet werd oet mee natuurlijk. Als hij toen aan het roesten was is dat gewoon doorgegaan...

Motor zou ik in ieder geval van nieuwe olie voorzien en van nieuwe koelvloeistof na het schoonmaken van het koelsysteem. En dan rustig aanduwen zodat je de olie eerst wat rond laat gaan voordat je hem met een startmotor nogal erg ruw uit zijn schoonheidsslaapje wekt.

Geplaatst: ma feb 12, 2007 9:51 am
door Mark4GTL
En vergeet de accu niet.
Ook die is (mogelijk) leeggelopen.

{kan dat, ja dat kan}

Geplaatst: ma feb 12, 2007 10:10 am
door brecht
mogelijk?

die had ik eigenlijk al niet eens genoemd. Kan je gelijk weggooien.

Geplaatst: ma feb 12, 2007 10:41 am
door Mark4GTL
de accu weggooien?
Soms niet nodig. Na opladen doet ie het weer.
Maar een nieuwe is idd wel beter

Geplaatst: ma feb 12, 2007 4:02 pm
door jbeekmann
Nouou... als een accu 15 jaar niets heeft gedaan is het klaar hoor. Daar valt niets meer aan op te laden...
Ik zou even de bougies eruit halen en wat WD40 naar binnen spuiten. Best kans dat het allemaal wat vastkoekt zit.
Dan een voorwieltje van de grond, in z'n vier en rustig kijken of je de motor rond kan draaien (door aan het wiel te draaien uiteraard).

Geplaatst: ma feb 12, 2007 10:12 pm
door ronny
en als ie op de handrem heeft gestaan dan is de kans groot dat ze muurvast zitten....en de koppeling wil meestal ook niet meer
is mijn ervaring met een ouwe mini's in het verleden maar die stonden dan ook bijna altijd al een fikse tijd in een vochtig hok weg te roesten

Geplaatst: ma feb 12, 2007 11:26 pm
door 4TL
(koude)Olie aftappen, nieuwe olie +filter erop, eerst minuut ofzo doorstarten zonder dat de bougies erinzitten zodat je overal weer olie hebt + oliedruk.
verder nieuwe punten/luchtfilter/bougies/kabels etc.
motor rustig warm laten lopen en de eerste 1000 km het rustig aan doen.
Verder had ik de remolie vervangen, kritisch naar de rest van je remmen gekeken en evt. schoongemaakt / reviseren.
Verder is het eigenlijk allemaal APK werk.

Geplaatst: di feb 13, 2007 3:36 pm
door Mark4GTL
en kijkend onder de motorkap is het misschien handig om te besluiten er overal es met de hogedrukdpuit door te blazen om het schoon te krijgen.

Geplaatst: di feb 13, 2007 10:35 pm
door Diana1
Mijn moeder had er een gekocht die ook zo lang stil had gestaan en die kwam met gemak door de keuring :o er moesten vier nieuwe banden onder en een nieuwe accu dat was alles!

Helaas is hij nu niet meer :cry: