Pagina 1 van 2
Geplaatst: do sep 05, 2002 10:02 pm
door Voormalig Steunpunt NO
hallo, dit zijn jeroen en frauke. wij zijn de trotse bezitter van een r4 uit
1983, waar we op onze huwelijksdag natuurlijk in willen rijden op 21
september. Nu hebben we echter een probleem. het is nu de 2e keer dat ons
4tje zonder aantoonbare reden hapert of eigenlijk meer schokt als we in zijn
eerste versnelling op willen trekken, hij schokt dan zo erg dat je de
koppeling in moet duwen en beter in z'n 2e versnelling kan optrekken! de
koppeling is al vervangen. heeft iemand een idee wat het is en komt dit
vaker voor? Gaarne horen wij meer zodat we de 4 klaar kunnen maken voor onze
grote dag!
groet jeroen vande sanden, turkooislaan 88 utrecht (030-2893133 of
06-22413735)
Geplaatst: do sep 05, 2002 10:20 pm
door Jan-Geert
klinkt als een onstekingsprobleem , zijn de puntjes en condensator al vervangen?? en de carburateur is goed afgesteld??
Geplaatst: do sep 05, 2002 10:42 pm
door Ron
Is er verschil tussen warm of koud?
Ik denk dat als hij het alleen bij koud heeft er dan naar de carburateur gekeken moet worden, met warm én koud is er iets aan de hand met de ontsteking (maar dan zou de motor over het algemeen slecht moeten presteren) en als hij het alleen bij warm heeft dan is het weer de carburatie.
Denk ik. Voor de rest kan je chokemechaniekje nog wel eens raar doen.
Maar zeg eens, is het alleen als Frauke rijdt...?
Geplaatst: do sep 05, 2002 11:17 pm
door Folkert
Harry! zet jij, techniekgoeroe bij uitstek, een dergelijke vraag hier neer?
Geplaatst: vr sep 06, 2002 9:11 pm
door Voormalig Steunpunt NO
Folkert,
Ik heb hem persoonlijk al bericht, dat ik de carburateur verdenk, maar dit medium brengt vaak de meest uiteenlopende meningen.
Zelf heb ik het licht ook nog niet gezien, dus....
Geplaatst: ma sep 16, 2002 4:46 pm
door jeroen en frauke
het gaat dus alleen om het optrekken in de eerste versnelling, in z'n 2 optrekken gaat prima en verder rijdt hij goed. zonder haperen. Hij schokt echter uit z'n versnelling en niet zo'n beetje ook!
wat te doen?
Geplaatst: ma sep 16, 2002 6:15 pm
door Goof
en als je van z'n 2 terugschakeld naar de 1, doet ie het dan nog steeds? Ik probeer erachter te komen of het alleen vanuit stilstand is, of dat ie het altijd en alleen maar in z'n 1 doet.
Geplaatst: ma sep 16, 2002 11:12 pm
door Ron
Is het haperen omdat de motor niet wil, of is het bonken omdat de koppeling niet wil?
Is een heel verschil.
Ja, ik vraaaag maar...
Geplaatst: di sep 17, 2002 4:44 pm
door Goof
ik heb eens zitten denken. (jaja, dat kan ik

)
Misschien is het toch de koppeling en zijn die veertjes die daar in zitten los of versleten of iets dergelijks. Ik heb met mijn 4 namelijk een gelijksoortig probleem en dat zit em duidelijk in de koppeling. Mijn koppeling pakt namelijk nogal ruw en plots aan, waardoor de motor weleens dreigt af te slaan en dus gaat haperen en bonken. Het enige dat werkt is langzaam de koppeling op laten komen en zorgen dat de motor genoeg toeren maakt. Dit is precies wat je ook automatisch doet als je vanuit stilstand in z'n 2 op wil trekken, veel toeren en langzaam de koppeling op laten komen. Probeer eens of het werkt zou ik zeggen, laat de motor meer toeren maken als normaal en laat die koppeling heel rustig opkomen.
Geplaatst: do sep 19, 2002 10:10 pm
door Folkert
Is de ophanging van motor en bak nog wel puik? Afgelopen R4weekend heb ik er nog een op gewezen dat de ophanging van de bak kaduk was...
Geplaatst: zo sep 22, 2002 9:13 pm
door Goof
ben der al achter wat het was. Ik heb indertijd m'n ontsteking 2 graden vroeger gezet. De consequentie daarvan is een sneller motor, maar hij loopt ook minder soepel en rustig. Nou heb ik m'n ontsteking dus eens een keer goed gezet en voilà, geen problemen meer.
Geplaatst: zo sep 22, 2002 9:17 pm
door Folkert
Das jammer. Nou gaattie minder hard...
Geplaatst: ma sep 23, 2002 4:21 pm
door Goof
Kweetut, maar ben afgelopen weekend met z'n tweeën (gemiddeld 90 kg) plus 2 kratten bier, volledige stereo installatie, voedsel, frietpan, slaapspullen, laptop, instrumenten, waarvan 1 bastuba op de imperiaal gebonden en ga zo maar verder, op en neer naar Baarle Nassau gereden. En toch reed ik op de snelweg nog steeds regelmatig links

Geplaatst: ma sep 23, 2002 7:52 pm
door Ron
Kwestie van uitlijnen.
Geplaatst: ma sep 23, 2002 11:30 pm
door Goof
Nou, is meer een kwestie van door de bodem heen stampen dat gaspedaal en vooruit kijken zodat je niet steeds op de rem moet gaan staan, want dat kost je gelijk minuten. Om dat te voorkomen heb ik zelfs af en toe rechts ingehaald

iets wat ik normaal nooit doe, zelfs niet met het viertje, maar nu was ie zo zwaar beladen dat m'n remweg ook nog een kwadratisch toe was genomen (althans, zo voelde het wel). Het ergste was nog wel dat op de terugweg op zondag middag al die oude van dagen over de snelweg aan het keuvelen waren met snelheden van rond de 110 en dat was precies de snelheid waar ik op zat. Dus dan nader je zo'n wagen van achteren en dan kruip je er naar toe, vanwege de steeds toenemede slipstream en vervolgens ga je dan inhalen en dan lukt dat dus niet. Om er dan toch voorbij te kunnen, ff wachten en hem dan meteen achter een andere inhaler gooien.