Pagina 1 van 1
Warm lopen na reparatie
Geplaatst: ma mei 29, 2006 8:20 pm
door joostvellinga
Toen het lampje "Stoppen, Heet!" regelmatig ging branden (niet altijd deed hij dat overigens), naar mijn "mannetje" gegaan die een goeie kijk op 4tjes heeft.
Hij heeft de thermostaat EN de voeler vernieuwd, maar toen ik er 5 km mee gereden had, floepte het lampje weer aan en ging nu ook echt helemaal niet meer uit. De fan sloeg er niet in.
De oude baas weet het nu, na een week proberen, ook niet meer en denkt dat de radiator misschien verstopt is waardoor er te weinig koelwater door het systeem zou komen. (Maar dan zou de fan toch wel aan moeten slaan?). Hij stelt verder voor de fan dan maar permanent door te verbinden, dan kan ik in ieder geval rijden.
Ik heb er helemaal geen kijk op en vraag jullie dus hierbij of jullie suggesties hebben die ik aan mijn garagist kan doorgeven.
Geplaatst: ma mei 29, 2006 9:06 pm
door R4F6GTX Automaat
Radiator schoonspoelen met azijn. Alles eruit, heel het koelsysteem, (ook via het plugje achterop het blok) effe bij de Aldi 5 liter azijn halen, keertje lekker warm laten lopen en schoonspoelen. Dan issie weer als nieuw.
Geplaatst: ma mei 29, 2006 9:44 pm
door Lambo
Misschien is je koelsysteem wel in orde.
Het kan ook zijn dat je temperatuurzender op het blok defect is, deze geeft het signaal naar het rode lampje op het dashboard. In dit geval te vroeg, omdat normaal gesproken eerst de fan aanspringt. Dit zelfde is mij reeds een keer overkomen.
Geplaatst: di mei 30, 2006 8:41 am
door jbeekmann
De fan op de radiateur kan ook kapot zijn. Draait deze wel als je de draadjes doorverbindt?
Geplaatst: di mei 30, 2006 9:44 am
door joostvellinga
jbeekmann schreef:De fan op de radiateur kan ook kapot zijn. Draait deze wel als je de draadjes doorverbindt?
Ja, deze wordt nu dus permanent doorverbonden.
Geplaatst: di mei 30, 2006 9:45 am
door joostvellinga
Lambo schreef:Misschien is je koelsysteem wel in orde.
Het kan ook zijn dat je temperatuurzender op het blok defect is, deze geeft het signaal naar het rode lampje op het dashboard. In dit geval te vroeg, omdat normaal gesproken eerst de fan aanspringt. Dit zelfde is mij reeds een keer overkomen.
O, da's interessant. Maar volgens de man-die-het-weten-kan zijn nu zowel de zender als de thermostaat vernieuwd! Dan zou het toch niet kunnen gebeuren?
Geplaatst: di mei 30, 2006 10:01 am
door brecht
Is die lamp op je dashbord dan wel goed verbonden?
Als hij ergens stroom vandaan krijgt kan ie misschien wel gaan branden zonder dat je motor ook echt te heet wordt.
Geplaatst: di mei 30, 2006 10:23 am
door joostvellinga
brecht schreef:Is die lamp op je dashbord dan wel goed verbonden?
Als hij ergens stroom vandaan krijgt kan ie misschien wel gaan branden zonder dat je motor ook echt te heet wordt.
Nee, dat zit wel goed. Hij brandt niet permanent en begint op te gloeien, te flakkeren na enige tijd en slaat dan helemaal aan. Hij reageert duidelijk op een signaal "Foute Boel".
Geplaatst: di mei 30, 2006 11:08 am
door jbeekmann
Nou, dan lijkt et toch wel heel erg op een verstopte radiateur. Daar zijn een hoop huis-tuin-en keuken-middeltjes voor zoals azijn, vaatwastabletten, soda enzovoorts. Bij een echt dichtgekoekte radiateur (zoals ik in de 16 had) helpt niets anders dan een nieuwe radiator of een revisie (nieuw is vaak goedkoper)
Geplaatst: di mei 30, 2006 10:06 pm
door Renault Classique
Ho ho, voordat er een hoop vernieuwd gaat worden wil een keer GOED ontluchten ook wel eens de oplossing van een dergelijk probleem zijn. Want mocht er nog een luchtbel in het systeem zitten, dan zit 'ie op het hoogste punt in het koelsysteem, dus onder de cylinderkop. Daardoor kan daar lokaal teveel warmte ontstaan waardoor de temperatuursensor actief wordt.
Een verstopping van de radiator is te checken door te voelen of 'ie over de gehele oppervlakte warm wordt na een stuk rijden.
Geplaatst: wo mei 31, 2006 9:15 am
door joostvellinga
Renault Classique schreef:Ho ho, voordat er een hoop vernieuwd gaat worden wil een keer GOED ontluchten ook wel eens de oplossing van een dergelijk probleem zijn. Want mocht er nog een luchtbel in het systeem zitten, dan zit 'ie op het hoogste punt in het koelsysteem, dus onder de cylinderkop. Daardoor kan daar lokaal teveel warmte ontstaan waardoor de temperatuursensor actief wordt.
Een verstopping van de radiator is te checken door te voelen of 'ie over de gehele oppervlakte warm wordt na een stuk rijden.
Dank allen, dank voor alle goede tips. Ik ga er zeker wat mee doen!
Geplaatst: do jun 01, 2006 8:35 pm
door Rodeo-6
Zeg Jongens, in de radiator zit ook een sensor.
Enne als het lampje gaat branden is het die van op je moteurblok.
Deze neemt je soms in het ooitje, door te gaan branden als de aarde niet goed is.
Ontluchten doe je trouwens met de kachel vol aan.
Misschien is het wel de waterpomp, trouwens
