Pagina 1 van 1
Geplaatst: zo aug 10, 2003 5:38 pm
door Gast
Hallo, kan iemand mij alstublieft zeggrn wat er aan mijn f4 scheelt? Hij start enkel als je hem in gang duwt of er een auto met DRAAIENDE motor aanhangt. Als ik de spanning meet van mijn accu als het contact af staat heb ik 12v met contact op bijna geen spanning meer.
Geplaatst: zo aug 10, 2003 5:55 pm
door Jan-Geert
accu of dynamo stuk , wat voor spanning heb je op de accu als ie loopt?
Geplaatst: zo aug 10, 2003 6:14 pm
door Gast
Het is een 12v accu. Ik zal de spanning is meten als hij draait. Maar de startmotor zal het wel niet zijn want als ik er een accu met draaiende motor bij zet slaagt de motor aan. Misschien ergens een kortsluiting?
Geplaatst: zo aug 10, 2003 6:18 pm
door Jan-Geert
als er bij draaiende motor maar 12 volt op blijft staan is je dynamo stuk , anders is je accu naar zn schrootjes
groeten jg
Geplaatst: ma aug 11, 2003 2:19 pm
door Le danger rouge
Gepikt van de
http://www.2cvplus.nl site:
bij een 4 gaat het ongeveer hetzelfde!
(zat ook een plaatje bij,maar dat krijg ik er niet op =8-( )
De functie
Een essentieel onderdeel in de Eend is de spaningsregelaar. Hij komt voor in veel verschillende uitvoeringen zit vaak vlak bij de accu en er lopen 3 draden naar toe. De spanningsregelaar doet wat zijn naam doet vermoeden. Hij regelt de spanning. Het zorgt er voor dat onafhankelijk van de snelheid waarmee de motor draait de accu met de juiste spanning geladen wordt en de boordspanning dus netjes +/- 13,8 Volt is. Dus niet zoals op de fietsdynamo de bergaf groot licht en berg op in het donker.
De werking
Nog wat dieper op de werking van het geheel. Een dynamo zonder spanningsregelaar en accu, bijvoorbeeld gemonteerd op een boormachine, zal hoe hard deze ook draait geen laadspanningafgeven. De dynamo moet met een toegevoerde spanning “bekrachtigdâ€
Geplaatst: ma aug 11, 2003 2:37 pm
door Bauke
Dat mijn lampen harder gaan branden bij hogere toeren zou betekenen dat ik ook een kapotte spanningsregelaar heb. Toch heb ik nooit problem met de accu en sraten e.d. raar?
_________________
- Europa heet, Renault 4 COOL! -
<font size=-1>[ Dit Bericht is bewerkt door: Bauke op 2003-08-11 14:38 ]</font>
Geplaatst: ma aug 11, 2003 5:54 pm
door an3s
Nee hoor, dat komt gewoon doordat de dynamo van de 4 zo krap bemeten is dat ie bij stationair toerental te weinig vermogen kan leveren: Als je je motor een paar uur stationair laat draaien met lichten en nog een paar heftige gebruikers aan dan is je accu daarna leeg.
M.a.w. de spanningsregelaar wil best voldoende spanning regelen maar heeft het gewoon niet.
Geplaatst: di aug 12, 2003 2:35 am
door R4F6GTX Automaat
<font size=-1>[ Dit Bericht is bewerkt door: R4F6GTX Automaat op 2003-08-13 21:22 ]</font>
Geplaatst: za aug 16, 2003 9:46 pm
door Gast
Probleem opgelost!!! Het was een van de zekeringen die slecht contact gaf. Toch bedankt voor jullie hulp.