Pagina 1 van 1
Verklikkerlichtje kruislichten
Geplaatst: zo mar 01, 2020 5:44 pm
door JOVE
Ik zou graag het verklikkerlichtje voor de kruislichten actief maken, zowel in mijn Renault 4 (basisversie 1985) dus laatste dashboard en in mijn Rodéo 5 ( dashboard oer vijf 1983). Kan iemand me helpen aan schema’s of hoe dit gedaan kan worden? Alvast bedankt!

Re: Verklikkerlichtje kruislichten
Geplaatst: zo mar 01, 2020 6:09 pm
door JoReno
viewtopic.php?f=2&t=11259&p=111876&hili ... ok#p111876
Kruislichten heet in Nederland Dimlicht
Succes ermee !
Groet JoReno, met dank aan Harry
Re: Verklikkerlichtje kruislichten
Geplaatst: ma mar 02, 2020 10:18 am
door Bertje
Wat ook kan is de + van de dashboardverlichting doorlussen met een draadje van een paar cm. Dus lampje van de dashboardverlichting los draaien, een draadje tussen het lamppootje en het koperen spoor, en weer aandraaien. Zelfde voor het aan te sluiten verklikkerlampje. De - (aarde) is meen ik al voorzien.
Bij deze manier van aansluiten gaat het verklikkerlampje ook aan als alleen het stadslicht aan is. Voor mijzelf een voordeel, aangezien ik die makkelijker vergeet uit te zetten dan het dimlicht.
Re: Verklikkerlichtje kruislichten
Geplaatst: ma mar 02, 2020 5:45 pm
door JOVE
Bedankt voor de reacties, Ik heb op beide auto's al zoemers (Der Fransoze) staan als ik de lichten aanlaat, R4 direct en Rodeo 5 als je de bestuurdersdeur open doet. Heb ondertussen op een Franse site een instructie gevonden om het lampje te doen branden als de dimlichten aan gaan. Alle Lampjes zijn vervangen door LED van lampengrossier, veel helderder en vooral nuttig op zonnige dagen.