Pagina 1 van 1
centreren koppeling
Geplaatst: vr jan 20, 2012 11:52 pm
door Raoul
Hallo,
Wat heb ik nodig om een nieuwe koppeling te centreren?
Een priceas uit een oude versnellingsbak of zijn er andere manieren om zonder speciaal gereedschap een koppeling te centreren???
Dank bij voorbaat bij suggesties
Groetjes, Raoul
Re: centreren koppeling
Geplaatst: za jan 21, 2012 12:01 am
door RVIER
@Raoul
1) je kun de plaat centreren door te meten vanuit drie richtingen (onder 120 graden). De afstanden moeten dan gelijk zijn.
2) je pakt een stuk rondhout (=stok) dat in het vliegwiel past. Dan draai je er net zoveel tape om dat de koppelingsplaat er nog omheen past. Klaar is je tool
succes
Fons
Re: centreren koppeling
Geplaatst: ma jan 23, 2012 5:52 am
door ap
ik had een plastic centreer dingetje bij mijn nieuwe koppelingset zitten.
Re: centreren koppeling
Geplaatst: ma jan 23, 2012 12:28 pm
door Raoul
Vriendelijk bedankt voor de suggesties in verband met het centreren van mijn koppeling; geweldig dat R4 liefhebbers mekaar helpen met woord en daad.
Nu kan ik verder met sleutelen want ik wil klaar zijn voor de opening van het ritten en meetingseizoen, want nu is het niet meer plezierig om te rijden met een slippende koppeling.
Vriendelijke groeten,
Raoul.