Pagina 1 van 1
Renault motor uit een Volvo
Geplaatst: ma sep 19, 2011 4:12 pm
door R4F6GTX Automaat
In hoeverre is een motorblok van een DAF/Volvo 66/340 te gebruiken voor een R4? 1300 of 1400 of 1600 cc, of de kop alleen, of .... ?
Re: Renault motor uit een Volvo
Geplaatst: ma sep 19, 2011 4:28 pm
door Willem de Zwijger
Niet kwaad worden Paul, maar dat leest als een zwergiaans vraagje...

Re: Renault motor uit een Volvo
Geplaatst: ma sep 19, 2011 4:33 pm
door Mark4GTL
moet je aan jan jansen vragen. Die heeft een volvo 1400 blokje ingebouwd.
Re: Renault motor uit een Volvo
Geplaatst: ma sep 19, 2011 4:49 pm
door R4F6GTX Automaat
Re: Renault motor uit een Volvo
Geplaatst: ma sep 19, 2011 4:50 pm
door R4F6GTX Automaat
Mark4GTL schreef:moet je aan jan jansen vragen. Die heeft een volvo 1400 blokje ingebouwd.
Ik ken Jan Jansen niet... wielrenner?
Re: Renault motor uit een Volvo
Geplaatst: ma sep 19, 2011 5:00 pm
door dick holtrop
past, je moet alleen een gtl nokkenas hebben en je moet iets maken om de waterpomp weer passend te maken.
de meneer met de r4 limosine heeft dit gedaan, of dit jan jansen is weet ik niet.
vrgr dick
Re: Renault motor uit een Volvo
Geplaatst: ma sep 19, 2011 11:47 pm
door Mark4GTL
jep limo man = jan jansen.
hij weet exact hoe en wat om alles netjes passen te krijgen.
Re: Renault motor uit een Volvo
Geplaatst: di sep 20, 2011 7:07 pm
door Okido
De cilinderkop is bruikbaar, maar vergt aanpassingen. Aan de voorkant past de waterpomp er meteen op. Aan de binnenkant moet een schutwandje komen, zodat er een in- en uitlaat komt. Dat kan eventueel op het metaal gelast worden van de waterpomp. Aan de achterkant kan je het plaatje van de voorkant gebruiken, dit past meteen, echter moet daar een stukje in de kop worden weggefreest om de doorstroming op gang te krijgen. Zonder deze aanpassingen kan je de kop inbouwen maar zal het koelwater niet doorstromen.
De motor heeft een andere nokkenas nodig voor de aandrijving van de waterpomp en dynamo. Er is al eerder over geschreven in andere posts. Het snaarwiel op de krukas heeft dan geen functie meer, maar kan verder ook geen kwaad. Verder is bij de B14 (1400 cc) het oliecarter veel dieper, waardoor deze niet bruikbaar is voor de R4. Bij vervanging van dit carter moet ook de oliepomp en peilstok worden vervangen.
Re: Renault motor uit een Volvo
Geplaatst: di sep 20, 2011 8:47 pm
door dick holtrop
en hoeveel pk is deze motor?