Pagina 1 van 2

F6 start niet meer

Geplaatst: vr dec 31, 2010 6:31 pm
door R4F6GTX Automaat
Het begon enkele weken geleden met een kapotte accu een een lekke band. Dat is beide inmiddels verholpen maar hij wil niet meer starten. Bleek ook nog een benzineleiding lek te zijn dus die even voor de pomp afgeplugd. Aangezien hij toch ook op gas rijdt en dat beter dan op benzine kan dat wel zo. Maar hij wilde verder niet starten. Wegens het maffe weer maar even laten staan en vandaag eens geprobeerd of er leven in zat. Startmotor doet het gewoon maar hij wil niet aanslaan. Geen klap of niks, dus ik dacht geen vonk. Onder de verdelerkap gekeken en daar alles okee. Ik wilde even provisoriesj een draadje bijleggen tussen accu en + van de bobine zodat daar zeker benodigde stroompjes opkwamen. Eerst een uiteinde op de bobine en toen ik de andere kant op de accu wilde doen begon de startmotor te draaien met zo de motor... da's niet de bedoeling dus er is meer aan de hand; ik weet alleen nog effe niet wat en waar ik het moet gaan zoeken. Iemand een idee hier?

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: vr dec 31, 2010 6:35 pm
door Mark4GTL
nieuwe accu mogelijk verkeerd om aangesloten?

KLinkt vaag, maar ken mensen die het voor elkaar krijgen.

contactslot kapot?
kabelbreuk ergens naar ontsteking toe?

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: vr dec 31, 2010 6:38 pm
door R4F6GTX Automaat
Nee, accu zit goed; hij heeft gelopen toen ik er die ingezet had maar omdat ik benzine rook (lekke leiding) had ik 'm snel weer uitgezet.
Kortsluiting was ook maar even, toen ik het draadje weer los deed stopte de startmotor ook gelijk en daarna deed hij dat niet weer.

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: vr dec 31, 2010 6:39 pm
door Mark4GTL
de solenoid (kleine dingetje op startmotor) bij toeval defect?

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: za jan 01, 2011 12:04 pm
door jean 2
lpg bevroren in verdamper?,giet er maar heet water over of warm water in plastic zak ertegen houden wil ok
wel eens helpen (bij mn amazon wel)
gr jean 2

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: za jan 01, 2011 2:39 pm
door R4F6GTX Automaat
Verdamper kan bevriezen als er te weinig koelwater in zit maar daar zou hij wel op moeten starten. Hij start dus helemaal niet, geen een klap, gaat wel rond maar dat is dan ook alles.

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: za jan 01, 2011 2:51 pm
door roberto
Probeer eens het luchtfiter er af en sprenkel wat benzine in de carburateur en dan starten

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: za jan 01, 2011 3:31 pm
door R4F6GTX Automaat
Doet ie het ook niet mee, ook al remmenreiniger geprobeerd. Niks...

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: za jan 01, 2011 3:39 pm
door roberto
Waarschijnlijk het electrische gedeelte is de condensator nog goed of zit er een velleman op?

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: za jan 01, 2011 4:07 pm
door R4F6GTX Automaat
Velleman. Die doet het nog wel, net gecontroleerd. Bougies vonken wel; hij hangt nu maar eerst weer eens aan de acculader

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: za jan 01, 2011 4:23 pm
door roberto
Vreemd! als hij het mengsel heeft aan gezogen en maakt dan de compressie slag en krijgt een vonk op het BDP dan moet er een klap komen! moet iets kleins zijn. hij staat wel op tijd? ruik je benzine bij de uitlaat als je start?

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: za jan 01, 2011 5:44 pm
door deutz
Krijgt geen brandstof! wel vonk, niet lopen, dan geen brandstof. Heeft even gelopen en toen niet meer?
net de laatste drup op ?
gr.Jan.

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: za jan 01, 2011 7:11 pm
door R4F6GTX Automaat
nee, er zou nog genoeg voor ruim 200 km in moeten zitten (LPG)

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: za jan 01, 2011 10:23 pm
door Hengel
In de gasleiding zit een electrische afsluiter, werkt die wel ? Het is het zwarte vierkante kastje waar de leiding van de verdamper op aangesloten zit. Hier zit ook een plusdraad en een mindraad op. Krijgt de +-draad een +-signaal als je het contact aan zet ?

Re: F6 start niet meer

Geplaatst: za jan 01, 2011 10:53 pm
door R4F6GTX Automaat
ja werkt; ruikt ook naar gas als je de luchtfilter eraf haalt.

Hij heeft er gewoon geen zin in. Lijkt meer dat er bij het starten teveel stroom naar de startmotor gaat waardoor er niks over blijft voor de ontsteking. Morgen eens aantrekken, kijken of ie het dan wel doet....