Ja ik.
De R4 was dan niet mijn eerste auto want ik ben met een Eend begonnen. Maar na allerlei omzwervingen over de wereld en met allerlei merken gereden te hebben, van Eend tot Rolls Royce, van Fjatje 500 tot Cadillac, van fiets tot Packard, wou ik in 1997 een Besteleend. Op mijn niet-succesvolle search naar een Eend kwam ik wel een F6je tegen in België. Helemaal geel gespoten, ook de grill en de bumpers, stond te koop voor 10.000 Belse fraaangskes (ongeveer 550 gulden). De eigenaar begon een lulverhaal op te hangen omdat de bak niet meer schakelde. Er zou een rubbertje in de bak kapot zijn en dat was zogezegd heel makkelijk om te maken alleen moest de bak even open en hij kon er niet bij. Tuurlijk meneer, een rubbertje
in de bak... (rare jongens, die Belgen) dus ik liet mijn twijfel goed merken en zei dat ik het wel aandurfde maar dan voor de helft, viefdoezend fraaang, 275 gulden dus. Hij moest effe zijn broer bellen en ja, die vond het goed. Dus R4tje opgesleept naar een vriend die in de buurt een garage heeft en daar eens goed gekeken. Van onder keihard, geen roest te bekennen maar het beugeltje waar de kopplingskabel door liep (daar naast de startmotor) was afgescheurd. Even verwijderd, gelast en weer terug gemonteerd en hij schakelde weer prima. Wagentje mee naar huis genomen, gas ingebouwd en naar de RDW voor kenteken keuring. Meteen goedgekeurd en in enkele weken reed ik dus een geel F6je. Dat geel was lekker fleuring maar miste iets dus maakte ik er rode vlammen op de snuit.
Naast de Chevy Van die ik ook nog had en die ik later voor een dikke Ford F250 pickup ruilde bleef ik genieten met het R4tje. De bak had door de vorige eigenaar toch wel wat geleden dus besloot ik 'm om te bouwen naar automaat. Ik had een R5 automaat staan met 26000 km gelopen die van achter plat gereden was dus een ideale implanting. motor en bak in de F6 gebouwd. Toen reed ie nog veel lekkerder...
Na een tijdje ontstond er zomaar een gat in de bodem. Raar he, en dat in een R4.... Omdat hij zo lekker reed besloot ik om 'm een opknapbeurt te geven. De achterbalken waren nog steeds goed en in de vloer heb ik enkele gegalvaniseerde verkeersborden gelast (ik heb er enkele honderden dus als iemand nog een leuk verkeersbord zoekt...)
De buitenkant heb ik ook maar een nieuw kleurtje gegeven. Ik had verf gekregen van de spoorwegen, waar ze de locomotieven mee opspuiten, rood, geel en matzwart. In die kleurencombinatie staat ie enkele keren in hét R4 boek van Tony Vos (zo heetie toch he?) Op de zijkant had ik in mooie letters Renault 4 Service gespoten.
Dat was in de tijd dat ik als testrijder van CARIN Navigatie voor Philips werkte en omdat CARIN toen verkocht werd hield mijn werk op. Dat was zo'n beetje net na het kampeerweekend van de R4 club in Gulpen. De sociale dienst, bij wie ik toen binnenliep voor de ww maakte een aanmerking over de auto en omdat er "service" op stond was dat volgens hun dat ik een garage moest hebben dus kreeg ik geen geld. Dus maar weer een pot verf erover en toen waren ze tevreden.
Maar ik niet, dus R4tje weer de schuur in en gewapend met een airbrush en allerlei restjes verf ben ik me opnieuw gaan uitkuren en heb 'm een nieuw jasje gegeven.
Dat heeft ie nu nog steeds maar motorloos staat ie nu in mijn tuintje te wachten op een volgende opknapbeurt. Motor en automaat heb ik nodig want de vorige liggen in Afrika (waarschijnlijk). Door een verkeerde deal staat nu Battleship Renaultica gehavend in de tuin... (sponsor gezocht voor motor plus automaat)
