ok, nu ben ik terug mee, deze zaten een beide kanten er niet meer op, dus nooit gezien , goed dat je het zei want had het anders niet voorzien.
Kga dadelijk even alles propermaken en de schade fatsoenlijk opnemen, als ze nog hard zijn laat ik ze zitten, het gaat tenslotte aan 1 kant maar om een gaatje van 1cm, de bovenkant las ik een nieuwe plaat op, alle buisjes voor bouten zien er nog perfect uit en stevig.
morgen beslissing nemen of ik nieuwe ga bestellen of niet...
silvio schreef:ik denk er ook aan om ze te vernieuwen, zit alleen met de bodemplaat die er pas inzit, die gaat ook weer terug losmoeten ofniet? heb geen idee hoever de reparatiedelen doorlopen....
Als je ze wild vervangen denk er dan aan dat de gaten voor de bevestiging van de swingarmen exact terug op de zelfde plaats moeten komen, bemerk ook dat er een verschil is tussen links en rechts.
Als de rest van het materiaal nog hard is lijkt mij vervanging overbodig mits een goede nabehandeling.
Marc
car syteem style JP4 FROG 1989 Clan R4 GTL. 1989 . R4F4 COMBI me aangeboden als schroot. 1984 Renault Dauphine 1958 Estafette 1974 campforts@live.be https://www.facebook.com/R4.GTL" onclick="window.open(this.href);return false;
Hoi Silvio, super goed bezig!! maar ga niet weer pur schuim doen op de plaats waar je het hebt weggehaald!!
Sommige pur producten nemen vocht op! vandaar die rottigheid daar waar je het hebt weggehaald.
Verder blijf zo doorgaan!
gr.Jan.
De opening moet wel echt afgedicht worden anders gaat al het water van het spatbord het chassis in.
Er zullen zeker wel Pu schuimen zijn die geen water opnemen, er zijn er ook die het gewoon dicht lassen maar dit is niet origineel. Meestal begint het te roesten waar dat je de gaatjes ontdekt hebt. boven op de balk tussen chassis en koets vlak voor het achterspatbord(ophoping van water bij nat wegdek). Bij mijn R4 was daar het chassis nog in orde enkel was rechts de koets aangetast
Rechts was ook wel het lipje afgeroest.
Eerst en vooral behandelen tegen roest (wat eigenlijk origineel niet goed gebeurde) daarna opspuiten. Als je het dicht last weet ik eigenlijk niet hoe je het gaat na-behandelen op deze plek.
Bij het terug plaatsen van de koets zeker daar goed afkitten!
Marc
car syteem style JP4 FROG 1989 Clan R4 GTL. 1989 . R4F4 COMBI me aangeboden als schroot. 1984 Renault Dauphine 1958 Estafette 1974 campforts@live.be https://www.facebook.com/R4.GTL" onclick="window.open(this.href);return false;
Goed bezig, Silvio! Inderdaad niet die hele zwingarmbevestigingen gaan verwijderen, ze zien er nog best puik uit!
Zelf las ik de achterkant van de zwingarmbevestigingen dicht en ik doe er geen nieuwe PUR in, inderdaad ivm aantrekking van vocht. Voor de zekerheid zou je aan de onderkant nog een afwateringsgat kunnen boren, de meningen verschillen of dit zinnig is. Zelf laat ik de binnenkanten van de balken graag ventileren.
Hier beneden een foto van zo'n dichtgelaste zwingarmbevestiging, daarboven ook wat laswerk aan de koets, precies zoals bij MarcGTL moest gebeuren
ben vandaag begonnen aan 1 zijde en het valt al bij al nog mee, rest is nog keihard,
zal morgen wat fotos maken ervan,
Ivm het dichtlassen, dat zie ik ook wel zitten, maar dan eerst even alles grondig schoon te maken want laat liever geen roestresten zitten, anderzijds als je het openlaat, kan je constant kijken af er roest begint te vormen....
volgende week gaat normaal het chassis binnen om te stralen, metaliseren en poederlakken.
Ik heb voor de achterwielen een soort spatlap gemaakt (van Polymar) ter bescherming van de swingarm. zodat spatwater van het achterwiel niet op de kokerbalk, swingarm en remleidingen komt. inzetdelen voor de swingarmbevestiging zijn wel grotendeels dicht maar hebben wel een opening om te ''verluchten.. '' maar het lijkt mij wel van belang om juist de plek waar chassis en koets samenkomen (en waar de remleiding en benzineleiding (links) langsloopt te beschermen tegen modder en drap.
Ze zitten op de asstompen van de achteras geperst, dus in theorie zou je ze er met een trekker af moeten kunnen halen. In praktijk worden ze alleen verwijderd als ze kapot zijn, ze worden dan doorgeslepen.
deze was ik nog vergeten te plaatsen van de laswerken aan de achterbalk
kartonnen malletje
plaatje gemaakt uit dik materiaal
Paar fotos van het chassis voor ik het binnenbracht om te behandelen
Swingarm heb ik dus achteraan dichtgelast,maar de onderkant wel opengelaten zodat het vuil en zand er makkelijk uitgewassen kan worden en dit ook mee in de poederlak gezet kan worden